Kalba
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galėsite bet kada atšaukti. Daugiau informacijos
Sutinku

Stovyklos Ukrainos vaikams

Vasaros dienos stovyklose vaikai iš Ukrainos prisijaukina Lietuvą: susipažįsta su istorija, gamta ir bendraamžiais

Vilniuje jau įpusėjo dienos stovyklos, skirtos Ukrainos vaikų integracijai. Jas  organizuoja labdaros fondas „SOS vaikų kaimai“. Pasak fondo atstovų ir stovyklos rėmėjų, turiningos stovyklos leidžia Lietuvoje prisiglaudusiems Ukrainos vaikams bent trumpam užmiršti kraupius karo vaizdus ir padeda integruotis į Lietuvos bendruomenę.

Žaidimais skatinama ne konkuruoti, o pažinti vieni kitus

Labdaros fondo komunikacijos atstovė Indrė Čepulytė pasakojo, kad dienos stovyklos „SOS vaikų kaime“  įgavo tikrą pagreitį – vykdomos komandinės ir kūrybinės veiklos lauke, o į dienos stovyklas kiekvieną savaitę susirenka bent 30 dalyvių. Iš viso tokių stovyklų per visą vasarą bus surengta net 20, jos vyksta vieną arba du kartus per savaitę.

„Šios dienos stovyklos daugiausiai skirtos ukrainiečių vaikų integracijai, tačiau, kad integracija vyktų dar sparčiau, priimame ir Lietuvos vaikus. Vaikų stovyklose vykdomos veiklos pagal programą „Žaidimai kitaip“. Tai reiškia, kad vietoje varžymosi tarpusavyje ir konkurencijos skatiname pagarba grįstą dvišalę draugystę. Visos veiklos parinktos siekiant kuo geriau pažinti vieni kitus – tyrinėjame Lietuvos gamtą, lyginame Ukrainoje ir Lietuvoje augančius medžius, susipažįstame su abiejų šalių istorija ir geografija, ieškome skirtumų ir panašumų,“ – atskleidė „SOS vaikų kaimų“ atstovė.

Šeimoms teikiama visapusiška pagalba

Viena iš stovyklos organizatorių Lina Keželytė teigė, kad dienos stovyklų metu planuojama aplankyti muziejus ir kitus Vilniaus lankytinus objektus. Lietuvoje prisiglaudę ukrainiečiai vaikai turės galimybę pamatyti ir išgirsti istorijas apie Vingio parką, Reformatų skverą, Bernardinų sodą. Tikimasi, kad vaikai galės aplankyti ir Vilniaus miesto savivaldybę, Vilniaus universitetą ir net Prezidentūrą. „Net neabejojame, kad gryname ore praleistas laikas, nauji draugai ir susipažinimas su įdomiąja Vilniaus istorija leis vaikams drąsiau jaustis naujame mieste. Džiaugiamės, kad padedant rėmėjams ir geros valios žmonėms galime ne tik organizuoti stovyklas, bet ir padėti nuo karo nukentėjusioms Ukrainos šeimoms: teikiame kokybišką apgyvendinimą, kasdienę humanitarinę pagalbą maistu, vaistais, higienos priemonėmis, taip pat teisinę, psichologinę pagalbą bei konsultacijas dėl įsidarbinimo,“ – pasakojo L.Keželytė

Stovykloms piniginę paramą skiria socialiai atsakingi verslai

Lietuvoje prisiglaudusiems ukrainiečių vaikams pagalbos ranką ištiesia ir verslai, tarp jų –prekybos slėnis „Nordika“, įsikūręs Vilniuje, Vikingų g. 3. „Nordikos“ atstovė Indrė Makauskaitė pasidalijo, kad būti socialiai atsakingiems turėtų būti kiekvienos šiuolaikinės organizacijos vertybė. „Atsigręžti į silpnesniąją visuomenės grandį ypač reikalinga šiuo neramiu laikotarpiu, kai vis labiau auga visuomenės vertybės ir gyventi vieningoje bendruomenėje tampa vis svarbiau. Pasirinkdami finansiškai padėti Ukrainos vaikams, norime geru pavyzdžiu užkrėsti kitas organizacijas. Labai tikimės, kad dienos stovyklos padės bent trumpam užsimiršti apie gimtinėje esamą siaubingą situaciją. Net neabejojame – edukacinės veiklos bus puiki priemonė vaikams atrasti savo stipriąsias puses, o tuo pat metu jie susipažins ne tik vienas su kitu, bet ir su mūsų gražia šalies gamta, palygins ją su sava bei atras naujų pramogų,“ – džiaugėsi I. Makauskaitė ir pridūrė tikinti, kad specialiai rengiamos vasaros stovyklos dar labiau suvienys Lietuvos ir Ukrainos vaikus. Kadangi vaikai yra ypatingai pažeidžiami ir tuo pačiu tai yra visų mūsų ateitis, jiems reikia skirti gerokai daug dėmesio. Vasarą, kuomet į mokyklą nebereikia ir užimtumo mažiau, atrodė labai svarbu, kad atvykėlių vaikai bent dalį dienos turėtų ką veikti, bent iš dalies užsimirštų. Dirbdami prekybos slėnyje „Nordika“, komandines vertybes stengiamės sujungti su asmeninėmis vertybėmis, o pokyčiai visuomenėje prasideda nuo mūsų pačių. Tai suprasdami, einame socialiai atsakingu keliu, naudodami jau 7-tus metus gyvuojančio prekybos slėnio „Nordika“ resursus. Tuo pačiu gerindami aplinką, investuojame ir į save, bei įtraukiame vienintelio multifunkcinio prekybos centro pietinėje Vilniaus miesto dalyje – „Nordikos“ lankytojus/pirkėjus, organizuodami socialiai atsakingas akcijas, prisijungdami prie tvarumo idėjas skleidžiančių ir įgyvendinančių projektų.

Stengiamės ne tik kalbėti ir norėti būti socialiai atsakingais, bet iš tiesų veikti šia linkme. Buvimas socialiai atsakingiems mūsų organizacijoje svarbu ir darbuotojams, ir vadovams, tikimės, jog ir prekybos slėnį „Nordika“ pasirenkantiems pirkėjams. Bendromis jėgomis stengiamės vienaip ar kitaip tai perteikti ir savo darbais. Smagu, kai nedidelė užuomina išsiplėtoja į didesnius darbus ir kaip organizacija galime prisidėti prie kitų gerovės.

Slėnyje įsikūrusios 65 skirtingos parduotuvės, restoranai, kavinės ir paslaugų teikimo vietos. Prekybos slėnis išsidėstęs viename aukšte, o prie pat pastato net 1320 automobilių stovėjimo vietų, kas leidžia pirkėjams operatyviai ir patogiai apsipirkti bet kuriuo dienos metu ir dar daugiau laiko skirti sau, šeimai, draugams ar pvz. socialiai atsakingoms veikloms.

„SOS vaikų kaimai“ – tai labdaros ir paramos fondas, globojantis sudėtingose situacijose atsidūrusius vaikus ir teikiantis jiems psichologinę ir materialinę pagalbą tam, kad vaikai galėtų vėl augti saugiose ir mylinčiose šeimose. Jei norėtumėte prisidėti prie fondo veiklos savo parama ar savanoryste, prašome susisiekti https://sos-vaikukaimai.lt/ nurodytais kontaktais. Kiekvienas Jūsų geras darbas ar auka keičia vaikų bei jaunuolių gyvenimus!

Dalintis: